Wymiany z zagranicą

College Saint Louis Liege.Zdjęcie

Od prawie 20 lat wymieniamy grupy uczniów z College St. Louis w  Liege, Belgia. Okolice Liege to część Belgii podobna do Górnego Śląska, ważny ośrodek przemysłowy i pozostałości po kopalniach węgla kamiennego. Co roku przyjmujemy grupę uczniów belgijskich wraz z nauczycielami, a nasi uczniowie jadą do Liege z rewizytą. Wizyta trwa około tygodnia i daje nam okazję do zapoznania się z systemem edukacji w Belgii, zwiedzenia interesujących miejsc i nawiązania przyjaznych kontaktów z rówieśnikami z Belgii. Ponieważ w czasie wizyty mieszkamy z rodzinami naszych partnerów, mamy niezwykłą okazję poznać życie ludzi w innych krajach.

Do strony College St. Louis:
http://www.collegesaintlouis.be

Gymnasium Marienschule Krefeld.

Kilkanaście lat trwa już wymiana z Gimnazjum Marienschule w Krefeld, Niemcy. Podobnie jak z College St. Louis, co roku wymieniamy kilkunastosobowe grupy uczniów wraz z nauczycielami. Formuła wymiany – mieszkanie razem z rodzinami partnerów, daje niepowtarzalną możliwość zweryfikowania negatywnych stereotypów funkcjonujących w naszych narodach. Często jest to okazja do nawiązania bliższych kontaktów, owocujących kolejnymi odwiedzinami, juz bez udziału szkoły.
Niebagatelną zaletą wymian jest pogłębianie znajomości języków obcych i motywacja do ich doskonalszego opanowania.

Do strony Marienschule:
http://www.marienschule-krefeld.de

Konferencje CEI i YMP.

Niebagatelne znaczenie mają częste kontakty z uczniami z krajów całego świata poprzez udział naszych uczniów w konferencjach CEI czy konwencjach YMP. Takie robocze spotkania z rówieśnikami z różnych stron świata budują świadomą postawę wobec problemów świata, procentują lepszą znajomością języków obcych, motywują do doskonalenia się w tym zakresia a także pozwalają nawiązać kontakty, które mogą się przydać w przyszłym życiu zawodowym naszych uczniów. Więcej na ten temat znajdziesz w Różne/YMP lub Różne/Caretakers.


Scroll to Top
Skip to content