Monmouth Oregon USA 2017

Logo

Stowarzyszenie Caretakers  Poland jest m. in. partnerem w projekcie ERASMUS+  „STS Education models to transmit to society the challenge of global change in the ocean”. Koordynatorem projektu jest ASPEA z Portugalii, zaś partnerami szkoły z Portugalii, Hiszpanii, Szkocji i Polski, Uniwersytet Vigo w Hiszpanii oraz MASTS ze Szkocji. W projekcie uczestniczą uczniowie 4 szkół z Polski: Zespołu Katolickich Szkół Ogólnokształcących nr 1, im. bł. ks. E. Szramka z Katowic, X LO im. I. J. Paderewskiego z Katowic, Powiatowego Zespołu Szkół  nr 2 w Pszczynie oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim.

Zadaniem uczniów uczestniczących w projekcie jest propagowanie wśród społeczności szkolnej i lokalnej, wiedzy na temat wpływu działalności człowieka na stan globalnego oceanu i jego związków ze zmianą klimatu.  W tym celu ogłosiliśmy wśród zespołów uczniów konkurs na przygotowanie kilkuminutowego filmu najlepiej propagującego powyższe zagadnienia.

W ramach projektu, CEI – PL organizuje w Katowicach w dniach 6-10 listopada 2017 r. pięciodniowy kurs metodyczny dla nauczycieli z kraju i zagranicy, poświęcony zagadnieniom kreowania aktywności i dobrym praktykom w edukacji ekologicznej. Zajęcia prowadzić będą pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. Do uczestnictwa zaproszeni są śląscy nauczyciele, udział w zajęciach jest bezpłatny. Uczestniczyć w nim będą także nauczyciele i naukowcy z krajów partnerów. Na inaugurację kursu zaplanowaliśmy wykłady  Climate change. It’s the oceans, stupid!  prof. Marcina Popkiewicza – pisarza, naukowca, wykładowcę i autora setek artykułów dotyczących zmian klimatu oraz Neurobiology of interest, or what makes us curious?  dra Marka Kaczmarzyka dydaktyka z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Program kursu dla nauczycieli w Polsce – Katowice – 6 do 10 listopada 2017 

Plakat

Materiały z ZKSO, z PSZ w Pszczynie i ZS SRK w Wodzisławiu

 

Foto relacja z konkursu filmowego

Scroll to Top
Skip to content