SAMORZĄD SZKOLNY SIX

W skład komitetu wchodzą: Jakub Kleser (przewodniczący), Konrad Borkowski, Mikołaj Deja, Aleksander Feruś i Szymon Szustak.

Głównym projektem, którego realizacja rozpoczęła się 16.10 są bluzy szkolne. Ważnym punktem jest też zmienienie koncepcji klubu szkolnego, ponieważ jest on odwiedzany przez małą, w naszej opinii, liczbę osób. Będzie to realizowane z miesięcznych składek samorządowych (20 zł od każdego członka samorządu szkolnego), które zbierzemy do końca pierwszego semestru. Po rozmowie z uczniami, doszliśmy także do wniosku, że warto reaktywować “szczęśliwy numerek”, który będzie wyświetlany w dzienniku, lub na stronie internetowej szkoły.

Chcemy także, by do życia szkolnego włączało się jak najwięcej uczniów. W tym celu chcemy zapoczątkować “kuchnie świata”, które będą polegać na prezentacji danego regionu i degustacji dań, przygotowanych przez wybraną klasę, która, razem z krajem, lub regionem, będzie losowana co dwa miesiące. Za realizację będzie odpowiadał samorząd klasy. Nagrodami mogą być oceny z zachowania lub, za zgodą nauczyciela prowadzącego, oceny z aktywności z geografii.

Kolejnym naszym projektem jest konkurs wiedzy. Samorząd szkolny razem z nauczycielami matematyki, fizyki, chemii, biologii, angielskiego, polskiego oraz historii ułoży zestawy pytań dopasowane poziomem i zakresem do każdego rocznika. Na odpowiedź na dane pytanie uczeń ma tylko jedną szansę. Na pytania będzie można odpowiadać przez cały tydzień w klubie szkolnym na długich przerwach. Jeżeli odpowie poprawnie, dostanie plusa z danego przedmiotu (jeżeli nauczyciel prowadzący wyrazi na to zgodę), a gdy odpowie poprawnie na wszystkie pytania z zestawu, dostanie unikatowy prezent finansowany ze składek (np. bilet do kina, karta podarunkowa do empika). Taka akcja będzie się odbywała co około trzy miesiące. Chcemy także, wspólnie z klasą maturalną, zorganizować dzień maturzysty w naszej szkole.

Samorząd zobowiązuje się do pomocy przy organizacji pocztów sztandarowych.

Ponad wszystko, co wcześniej wymieniliśmy, jesteśmy otwarci na propozycje ze strony uczniów i nauczycieli, które mogą być nam przekazywane na spotkaniach samorządu szkolnego i samorządów klasowych lub bezpośrednio. Nowe propozycje będą umieszczane na facebook’u szkoły.

Pierwsze spotkanie z samorządami klasowymi odbędzie się 8.11.18 podczas długiej przerwy w klubie szkolnym.